Otwarte Mistrzostwa Okręgu Podwrocławskiego

Tradycyjnie przy dobrej frekwencji ( zagrało 70 zawodników) odbyły się X Jubileuszowe Mistrzostwa Okręgu Podwrocławskiego. Turniej rozgrywany był w Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej. Na otwarciu obecny był wójt gminy Wisznia Mała Jakub Bronowicki oraz prezes okręgu podwrocławskiego Krzysztof Butkiewicz. Zawody sprawnie przeprowadził sędzia turnieju Michał Dzikowski. Na dystansie 9 rund najlepszy okazał się mistrz międzynarodowy Łukasz Butkiewicz, choć potwierdzenie roli faworyta przyszło mu z dużym trudem. Na 2 msc finiszował inny szachista klubu z Wiszni Małej- Radosław Zaręba. Podium uzupełnił Jerzy Kubień z Wieży Pęgów, który odebrał nagrodę za najlepszego zawodnika okręgu podwrocławskiego. W pozostałych klasyfikacjach zwyciężyli : 

Najlepsza kobieta- Radosława Lascar (Hetman Wrocław) i Monika Owczarek (Biały Król Wisznia Mała) w okręgu 

Najlepszy junior - Jakub Madajczak ( Polonia Wrocław) i Maciej Kurtycz ( Rokita Brzeg Dolny) w okręgu 

Niepełnosprawni : Władysław Pojedziniec, Bogdan Żminda, Marek Pociejowski wszyscy Start Wrocław 

Głównym organizatorem był klub Biały Król Wisznia Mała reprezentowany przez Łukasza Butkiewicza i Marka Pociejowskiego. Za pomoc w organizacji dziękujemy: 
OKSiR Wisznia Mała, Urzędowi Gminy w Wiszni Małej, Dolnośląskiemu Związkowi Szachowemu oraz piekarni Julka w Krynicznie  

Z pełnymi wynikami turnieju można zapoznać się tutaj: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_3370/results.html?l=pl&tb=10_

Załączniki:
Pobierz plik (Wisznia_2018.jpg)Wisznia_2018.jpg[ ]79 kB