3 miejsce Łukasza Butkiewicza w Coimbrze

W dniach 27.04-01.05 w portugalskiej Coimbrze odbył się Międzynarodowy Turniej Szachowy przy okazji studenckiego festiwalu "Queima das Fitas 2018". W turnieju rozgrywanym na dystansie 7 rund wystąpiło 119 zawodników z 12 krajów. Dolny Śląsk reprezentowali Łukasz Butkiewicz, Aleksandra Zmarzły oraz były zawodnik klubów z naszego województwa Aleksander Kumala. Najlepiej w tym gronie zaprezentował się Łukasz, uzyskując 3 miejsce z 6 punktami na koncie. Wyprzedzili go jedynie arcymistrzowie, Kanadyjczyk Kevin Spraggett oraz Argentyńczyk Daniel Campora . Aleksander ugrał 5,5 pkt co zaowocowało 6 lokatą. Do ostatniej rundy szansę na dobry wynik zachowywała również Ola, niestety trochę pechowa porażka zepchnęła ją ostatecznie na 34 miejsce z 4 punktami na koncie. Wyniki tutaj:http://chess-results.com/tnr344194.aspx?lan=10&art=1&rd=7&turdet=YES&flag=30
Warto dodać, że to już trzecie w historii klubu z Wiszni miejsce na podium w turnieju "Queima das Fitas". W ubiegłorocznej edycji zwyciężył Michał Luch, a w roku 2014 na drugim stopniu podium stanął Łukasz Butkiewicz. Obaj wyżej wymienieni oraz inny szachista Biały Król Wisznia Mała Piotr Brodowski reprezentują również barwy miejscowego klubu Academica Coimbra. Tuż po turnieju odbył się pojedynek 1/8 finału Pucharu Portugalii, w którym Academica pokonała klub z miasta Montemor 2,5-1,5. Decydujący punkt w meczu zdobył Łukasz Butkiewicz, zwycieżając na 1 szachownicy Pedro Nevesa- 4 zawodnika turnieju Queima das Fitas.