Program zgrupowania KWM 6-10.05. w Głuchołazach

Zgodnie z wcześniejszą informacją w dniach 6-10 maja w Głuchołazach (ośrodek "Czerwony Kozioł",48-340 Głuchołazy, ul.Andersa 39) odbędzie się zgrupowanie kadry wojewódzkiej młodzików.

Przyjazd uczestników w sobotę 6.05. w godzinach przedpołudniowych.
Spotkanie organizacyjne planuję o g.13.30 Pierwszy posiłek - obiad g.14.00.
Uczestnicy powinni przywieźć ze sobą:
- strój sportowy (obuwie, krótkie spodenki i koszulka, dres)
- zeszyt do prowadzenia notatek i długopis.
Zakończenie zgrupowania w środę 10.05. po obiedzie.

Tematem przewodnim zgrupowania będzie doskonalenie techniki gry końcowej.
W trakcie zgrupowania zostaną przeprowadzone następujące zajęcia szachowe

(podawane są kolejno - temat zajęć, czas trwania, nazwisko prowadzącego):
1) Test z końcówek elementarnych - 3h - (M.Perdek)
2) Końcówki pionowe - 3h - (J.Żeberski)
3) Końcówki wieżowe - 3h - (M.Perdek)
4) Pozycje techniczne - 3h - (J.Żeberski) / Końcówki lekkofigurowe - 3h - (W.Janocha)
5) Realizacja przewagi w końcówkach - 3h - (J.Żyła)
6) Atak na króla - 3h - (J.Żyła)
7) Typowe ofiary w ataku - 3h - (M.Perdek) / Ofiary pozycyjne - 3h - (J.Żyła)
8) Zajęcia praktyczne (turniej) - 6h - (wszyscy szkoleniowcy)

Oczekiwana wiedza początkowa uczestników zgrupowania w zakresie końcówek pionowych:
1) Znajomość terminów: kwadrat przemiany, opozycja, pola kluczowe,  
   pola krytyczne, manewr trójkąta, przełom.
2) Znajomość materiału z rozdziałów książki Mirosławy Litmanowicz "Szachy dla dzieci cz.2" - "Pion wygrywa partię" oraz "Przełom pionów"
 
 
Podczas zgrupowania zostaną przeprowadzone dwa testy.
Test specjalistyczny - szachowy badający koncentrację i spostrzegawczość (znajdowanie mata w 1 posunięciu na czas) oraz (w sobotę i niedzielę 6-7.05.)  międzynarodowy test sprawności fizycznej. Test składa się z 8 prób (bieg na 50m, bieg na 600m, skok w dal z miejsca, pomiar siły dłoni, podciąganie(wiszenie) na drążku, bieg 4 x 10m, "brzuszki" przez 30 s, głębokość skłonu)
Udział w obu testach jest obowiązkowy dla wszystkich kadrowiczów!

Dopłata do kosztów zgrupowania wynosi 100,-
Osoby towarzyszące (rodzice) płacą 150,-
Zawodnicy spoza kadry płacą 235,-

Następujący zawodnicy do 19.04. potwierdzili udział w zgrupowaniu:
- członkowie KWM
1. Chmielewski    Jakub
2. Czoch    Karol        + osoba towarzysząca
3. Dadełło    Aleksandra    + osoba towarzysząca
4. Dmochowska    Agnieszka    + osoba towarzysząca (6-7.05.)
5. Gołaczyńska    Paulina
6. Grześków    Adrian
7. Kopras    Sandra
8. Korpalska    Joanna
9. Krepski    Artemiusz
10.Kulaś    Szymon
11.Lachowicz    Judyta
12.Łukasiewicz    Aleksander
13.Malec    Robert
14.Mondrzycki    Bartłomiej
15.Stankiewicz    Paweł
16.Starczewska    Dominika
17.Terochin    Piotr
18.Wieczorek    Bruno
19.Wieczorek    Oskar
20.Woźniak    Bartosz        + osoba towarzysząca
21.Zahorska    Aleksandra    + osoba towarzysząca
22.Zmarzły    Aleksandra
23.Żyła        Agata
 
24.Cieślar    Filip
25.Cukrowski    Filip      + osoba towarzysząca (6-8.05.)
26.Ślęczka    Iwona
oraz
27.Bernaszuk    Krzysztof
28.Cheńska    Karolina


Do 19.04. nie otrzymałem potwierdzenia udziału następujących zawodników:
1. Grochocińska    Urszula
2. Khamidov    Komil
3. Kulczycki    Krzysztof
4. Stanowska    Klaudia
.

20.04.2006  Wiesław Janocha
 

Forum najnowsze posty

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław