Sukcesy dolnośląskich Seniorów na Mistrzostwach Polski Seniorek i Seniorów

W Ustroniu Jaszowcu w dniach 18-25.03.2018 obyły się II Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów w Szachach.

Marek Świerczewski zajął II miejsce w klasyfikacji ogólnej i zdobył tytuł Mistrza Polski w kategorii 66-75 lat. Jerzy Kot zdobył tytuł Mistrza Polski Seniorów w kategorii pow. 75 lat. Czołowe miejsca w swoich grupach zajęli jeszcze Władysław Pojedziniec, Edward Helaszek, Roman Pyka, Ireneusz Łada, Bolesław Najdzionek, Marek Pociejowski, Wiesław Radzicki. Wszystkim startującym w Mistrzostwach gratulujemy wyników i życzymy kolejnych owocnych startów w turniejach.

 

PlaceTitleNameFIDELocalClubTotalMBch.Bch.WinsProg.Chg (Ru)
1 k+ RASZKA, Janusz 2135 2300 SSz OLIMPIA Goleszów 7.5 44.50 56.00 7 42.5 0,98
2 k ŚWIERCZEWSKI, Marek 2112 2200 WKSz GANT HETMAN Wrocław 7.0 43.50 55.50 6 37.0 0,68
3 FM KOT, Jerzy 1993 2300 Wejherowo 7.0 42.00 53.00 7 39.0 1,76
4 k+ SZYLKO, Waldemar 1951 2300 LKSz CAISSA Lubsko 7.0 40.50 52.00 5 37.5 2,45
5 k RAK, Tomasz 2010 2200 UKS KOPERNIK Olsztyn 7.0 40.00 51.50 7 35.0 0,77
6 k BOBROWSKI, Józef 1864 2200 MKSz Rybnik 7.0 38.50 48.50 6 34.0 2,67
7 k HELASZEK, Edward 2019 2200 WIEŻA PĘGÓW 6.5 43.00 54.50 6 36.5 0,87
8 k GASIK, Piotr 2031 2200 Warszawa 6.5 41.50 53.00 5 34.5 -0,21
9 k+ ZOWADA, Kazimierz 2092 2300 MCKiS Jaworzno 6.5 38.00 49.00 5 33.0 -0,72
10 I++ KOZICZ, Andrzej 1987 2100 PCSzN IDEA Świebodzin 6.5 37.50 48.50 5 35.0 0,87
11 k SPICAK, Krzysztof 1870 2200 MAZSzach w Warszawie 6.5 37.00 47.50 6 33.0 1,48
12 k CZAJKOWSKI, Ryszard 2062 2200 TKSzach Tarnobrzeg 6.5 36.50 47.00 6 32.5 -0,88
13 k KAWULA, Andrzej 1840 2200 PUKS KAROLINA Tarnów 6.5 32.00 41.00 6 32.0 1,02
14 WIM LESZNER, Liliana 2037 2250 STOWARZYSZENIE AS Płock 6.0 35.50 46.00 5 30.5 -0,98
15 I PRZERWA, Waldemar 1707 2000 AKSz HETMAN-POLITECHNIKA KOSZALIŃSKA Koszalin 6.0 35.00 43.50 5 30.5 2,76
16 k BOBROWSKI, Piotr 1901 2200 MKSz Rybnik 6.0 34.50 43.00 5 28.0 -1,13
17 I ŻUREK, Jacek 1903 2000 KKSz SZACH Kędzierzyn-Koźle 6.0 33.50 43.00 4 30.5 -0,05
18 I++ PYKA, Roman 1963 2100 KUDOWIANKA Kudowa Zdrój 6.0 33.00 44.50 5 28.0 -0,79
19 I++ POCIEJOWSKI, Marek 1853 2100 BIAŁY KRÓL Wisznia Mała 6.0 33.00 43.00 6 32.0 -0,18
20 k RUSZCZYCKI, Jacek 1919 2200 KKKFSiT NiS LAJKONIK Kraków 6.0 31.50 42.50 4 30.5 -0,92
21 k MARSZK, Kazimierz 1807 2200 UKS WDA Lipusz 6.0 28.50 38.50 5 25.5 -0,05
22 I KANIA, Andrzej 1905 2000 SSz MODUS Warszawa 6.0 27.00 34.50 6 23.0 -1,72
23 k ŁADA, Ireneusz 1908 2200 DOLNOŚLĄSKA AGENCJA PRACY Jelenia Góra 5.5 41.00 51.00 4 34.5 1,14
24 I++ WARUGA, Wojciech 2001 2100 KS HETMAN Marklowice 5.5 39.50 51.00 5 32.5 -0,99
25 I+ PIETRZAK, Janusz 2021 2100 SzSON ZAGŁĘBIE Dąbrowa Górnicza 5.5 39.00 50.00 3 31.0 -1,26
26 I RADZICKI, Wiesław 1700 2000 Złotoryja 5.5 38.00 46.00 5 30.5 2,99
27 I++ TEMEL, Jan 1861 2100 StI EUROBESKIDY Łodygowice 5.5 36.50 47.00 5 31.0 0,29
28 I ZIELIŃSKI, Andrzej 1793 2000 StI EUROBESKIDY Łodygowice 5.5 36.00 46.50 5 29.5 0,99
29 I++ ŻOCHOWSKI, Janusz 1916 2100 KSz POLONIA Wrocław 5.5 35.50 46.00 4 31.5 -0,00
30 I++ ALEKSANDROWICZ, Marek 1922 2100 UKS WDA Lipusz 5.5 33.50 43.50 4 28.5 -1,01
31 II KUCHARSKI, Tadeusz 1500 1800 Kołobrzeg 5.5 33.50 42.00 4 22.5 3,04
32 I UŚCIŃSKI, Marek 1805 2000 ULKS NIWKA Łomazy 5.5 33.00 43.00 4 29.0 -0,19
33 FM POJEDZINIEC, Władysław 1952 2300 WKSz GANT HETMAN Wrocław 5.5 33.00 42.00 3 26.0 -1,77
34 k GASIK, Jadwiga 1797 2000 Warszawa 5.5 32.50 42.50 4 27.5 -0,72
35 I++ GAŁYGA, Józef 1775 2100 Tychy 5.5 32.00 42.00 4 25.5 0,19
36 WFM WESOŁOWSKA, Hanna 1953 2100 MKS SANDECJA Nowy Sącz 5.5 32.00 42.00 2 30.0 -1,97
37 k KOŚNY, Marek 1852 2200 UKS TSz ZIELONI Zielonka 5.5 30.50 40.00 5 28.5 0,08
38 k WESOŁOWSKI, Tadeusz 1802 2200 MKS SANDECJA Nowy Sącz 5.5 30.50 40.00 5 25.0 -0,38
39 I GROCHOWSKI, Mariusz 1781 2000 SzUKS GOSTMAT 83 Gostynin 5.5 30.00 39.00 4 24.5 -0,01
40 I+ RAPIEJ, Andrzej 1809 2100 LKSz CAISSA Lubsko 5.5 29.00 37.50 4 24.0 -1,28
41 I ŻAROW, Zdzisław 1663 2000 KKKFSiT NiS LAJKONIK Kraków 5.5 28.00 36.50 5 22.5 0,69
42 I TWAROGIEL, Tadeusz 1987 2000 PCSzN IDEA Świebodzin 5.0 40.50 52.50 4 32.5 -0,89
43 I MINKO, Janusz 1778 2000 SSz MODUS Warszawa 5.0 36.00 45.00 4 27.0 0,41
44 k BITMAN, Marek 1977 2200 MKSz Rybnik 5.0 35.50 45.50 3 29.5 -1,96
45 I ŻEŁAJTYS, Józef 1665 2000 Gdynia 5.0 35.50 44.50 4 21.5 1,09
46 k KWIECIEŃ, Zbigniew 2084 2200 KSz HETMAN Katowice 5.0 34.50 43.50 4 25.5 -3,01
47 WFM KOWALSKA, Elżbieta 1734 2100 SSz MODUS Warszawa 5.0 34.50 43.00 3 26.0 1,41
48 I CZEPCZYŃSKI, Bogusław 1769 2000 Zielona Góra 5.0 34.00 43.50 4 28.0 1,21
49 I+ KARCZYŃSKI, Lech 1721 2100 UKS WDA Lipusz 5.0 34.00 43.50 3 25.0 1,72
50 I+ SKŁADZIEŃ, Romuald 1764 2100 Warszawa 5.0 34.00 42.50 3 27.0 1,66
51 I HORNIK, Bronisław 1797 2000 MCKiS Jaworzno 5.0 33.00 42.50 3 27.0 0,49
52 k PLESIUK, Jan 1730 2200 SKS SMOL - BUD Giżycko 5.0 33.00 40.50 4 27.0 0,89
53 II KULEJEWSKI, Lech 0 1800 Gogolin 5.0 32.00 42.00 3 23.5 (1762)
54 k EBERLE, Jan 2221 2200 HOLANDIA - Haga 5.0 30.50 39.50 2 24.5 -3,28
55 I BARTCZAK, Hanna 1366 1800 KSz SKOCZEK TROJAŃSKI Warszawa 5.0 30.50 37.50 5 23.0 3,12
56 I++ SIELICKI, Tomasz 1992 2100 KSz SKOCZEK TROJAŃSKI Warszawa 5.0 30.00 39.00 4 23.0 -1,98
57 I KLUCZNIK, Andre 1714 2000 KKSz SZACH Kędzierzyn-Koźle 5.0 28.50 35.50 4 23.0 -1,23
58 II ANTOSZEWSKI, Wojciech 1567 1800 KSz TORFARM-64 Toruń 5.0 27.50 35.00 5 23.0 1,61
59 I TOMALAK, Stanisław 1634 2000 MKS ROKITA Brzeg Dolny 5.0 27.50 35.00 5 21.0 -0,86
60 k MARKS, Zofia 1885 2000 UKS TSz ZIELONI Zielonka 5.0 25.00 33.50 3 23.0 -2,12
61 II BIODROWICZ, Piotr 1580 1800 KS KOMUNALNI Sanok 4.5 38.00 47.50 3 24.5 2,26
62 I SOJA, Adam 1657 2000 TSz SKOCZEK Sędziszów Małopolski 4.5 38.00 47.00 3 26.5 1,97
63 k MARKS, Jacek 2084 2200 MLKS NADNARWIANKA Pułtusk 4.5 37.50 49.00 2 27.0 -3,20
64 I WILCZYŃSKI, Adam 1618 2000 UKSz HETMAN Warszawa 4.5 36.50 44.50 4 23.5 1,66
65 I FELIKSIŃSKI, Tadeusz 1679 2000 PTC Pabianice 4.5 35.00 45.00 4 25.5 0,60
66 I WĘGLARZ, Janusz 1678 2000 UKS SZACH Wolsztyn 4.5 35.00 45.00 4 25.0 0,54
67 k WIDERA, Jan 1652 2200 KS Polanica-Zdrój 4.5 34.00 44.00 3 20.0 1,15
68 I NAJDZIONEK, Bolesław 1750 2000 Lwówek Śląski 4.5 34.00 43.50 3 27.0 1,34
69 k SOŁEK, Zenon 1756 2200 Katowice 4.5 32.00 40.00 3 25.5 0,60
70 I KRUPA, Jerzy 1808 2000 KS AZS Wratislavia 4.5 31.00 40.00 4 24.0 -1,67
71 I+ GROMCZAK, Dariusz 1949 2100 KUDOWIANKA Kudowa Zdrój 4.5 31.00 38.50 4 19.0 -2,18
72 I BUDREWICZ, Henryk 1447 2000 Konstancin-Jeziorna 4.5 30.50 39.50 4 20.0 2,35
73 I PLOTECKI, Jan 1774 2000 Tarnowskie Góry 4.5 30.00 39.50 4 23.5 -1,90
74 I++ PANEK, Tadeusz 1698 2100 MKSŁ KONRADIA Gdańsk 4.5 28.50 36.50 3 18.0 -1,30
75 II GRABARCZYK, Edmund 1292 1800 MUKS STOCZEK 45 Białystok 4.5 27.50 35.00 3 16.5 3,13
76 I URBAN, Marek 1650 2000 BIAŁY KRÓL Wisznia Mała 4.5 26.00 33.00 4 15.5 -1,78
77 I DUDA, Ryszard 1404 2000 Góra Kalwaria 4.0 41.00 52.50 3 27.5 3,22
78 I JAWOROWSKI, Andre 1592 2000 Jacksonville 4.0 35.00 44.00 3 21.5 0,87
79 I OLSZEWSKI, Jerzy 1567 2000 Ostrów Wielkopolski 4.0 34.50 43.50 3 23.5 1,93
80 I SOBÓTKA, Jan 1649 2000 Warszawa 4.0 34.00 44.00 4 19.0 -0,64
81 I BOĆKO, Stanisław 1927 2000 WKSz GANT HETMAN Wrocław 4.0 34.00 44.00 2 24.0 -3,16
82 I SZYDŁOWSKI, Wiktor 1724 2000 KKKFSiT NiS LAJKONIK Kraków 4.0 33.50 43.00 2 22.0 0,02
83 II DEC, Kazimierz 1398 1800 LKS Kańczuga 4.0 33.00 40.50 4 22.0 2,16
84 I SANTURA, Janusz 1717 2000 UKS 21 Podlesie 4.0 32.00 40.50 4 23.0 -1,71
85 II+ FICEK, Bogdan 1518 1900 Cieszyn 4.0 32.00 40.50 3 17.5 0,39
86 II KLAMA, Andrzej 1488 1800 TKKF BORONOVIA Boronów 4.0 32.00 39.50 3 21.0 1,79
87 I HECZKO, Mieczysław 1768 2000 SSz OLIMPIA Goleszów 4.0 31.00 40.00 4 22.0 -2,73
88 I KWIEK, Janusz 1591 2000 UKSz HETMAN Warszawa 4.0 31.00 39.50 3 20.0 0,69
89 k KRAWCEWICZ, Lucyna 1741 2000 Łódź 4.0 30.50 40.50 4 21.0 -2,18
90 II+ KULIK, Waldemar 1520 1900 Węgrów 4.0 30.50 39.00 3 19.0 0,45
91 k KLEMENTYS, Jerzy 1771 2200 KS DORS Ruda Śląska 4.0 29.50 39.50 4 23.0 -2,04
92 I KASPEREK, Józef 1678 2000 Godziszka 4.0 29.50 38.50 4 18.0 -2,14
93 I RICHTER, Bronisław 1714 2000 Katowice 4.0 29.50 36.50 3 20.0 -1,81
94 I WYSOCKI, Mieczysław 1635 2000 SSz MODUS Warszawa 4.0 29.00 38.50 3 17.5 -1,50
95 II RYGIEL, Andrzej 1312 1800 Bielsko-Biała 4.0 28.00 35.50 4 18.0 2,19
96 I PYCKA, Zbigniew 1577 2000 Siedlce 4.0 27.50 36.50 3 17.5 -1,20
97 I JANOCHA, Jan 1614 2000 KKSz SZACH Kędzierzyn-Koźle 4.0 27.50 35.00 4 18.0 -0,76
98 I STAWARZ, Bogdan 1630 2000 Wrocław 4.0 24.00 32.50 2 15.0 -2,00
99 II GACKOWSKI, Marian 1346 1800 PKS LEŚNY Bydgoszcz 4.0 24.00 31.00 3 14.0 0,98
100 I MUC, Zbigniew 1631 2000 UKS 21 Podlesie 3.5 37.00 45.50 2 20.0 0,77
101 I++ RYCHLIK, Bogdan 1632 2100 SCS SOKÓŁ Chorzów 3.5 36.00 47.00 3 21.5 0,45
102 I KASPERLIK, Adam 1874 2000 Katowice 3.5 34.50 44.50 2 24.5 0,26
103 II KUPCZAK, Antoni 1662 1800 StI EUROBESKIDY Łodygowice 3.5 33.50 41.50 3 20.5 -0,89
104 II KIELAR, Marek 1452 1800 KS KOMUNALNI Sanok 3.5 33.00 39.00 2 22.0 1,46
105 I ZATYLNY, Jan 1565 2000 Jaroszowice 3.5 31.50 39.00 3 18.5 -1,22
106 II+ ROŻKOWICZ, Czesław 1330 1900 Cieszyn 3.5 29.50 38.00 3 16.5 2,15
107 II KUDŁACIK, Jan 1322 1800 PKS LEŚNY Bydgoszcz 3.5 28.00 35.50 3 14.0 0,85
108 I MARSZAŁEK, Jakub 1474 2000 Czarna Góra 3.5 27.50 36.50 3 14.0 -0,14
109 II LAPCZYK, Jerzy 1468 1800 Goczałkowice 3.5 25.50 34.00 3 15.5 -0,58
110 II KUBINIOK, Stanisław 1371 1800 UKS BASZTA Wodzisław Śląski 3.5 23.00 29.00 3 13.5 0,25
111 II SUŁOT, Zdzisław 1316 1800 WKSz GANT HETMAN Wrocław 3.5 23.00 29.00 2 12.5 0,74
112 II+ MAZURKIEWICZ, Wojciech 1492 1900 Warszawa 3.0 32.00 39.00 1 17.0 0,41
113 I KUBERSKI, Franciszek 1501 2000 StI EUROBESKIDY Łodygowice 3.0 31.50 40.50 2 16.5 0,26
114 II ŻYDEK, Stanisław 1516 1800 Radlin 3.0 30.50 38.00 2 15.0 -1,02
115 I PROKOPCZUK, Antoni 1406 2000 KKSz SZACH Kędzierzyn-Koźle 3.0 29.50 38.50 2 14.5 -0,07
116 II MARKIEWICZ, Janusz 1157 1800 Warszawa 3.0 29.00 36.50 3 17.0 1,86
117 II CZUBEK, Norbert 1326 1800 Strzepcz 3.0 28.00 36.50 2 14.5 0,55
118 II+ KWIATKOWSKI, Zygmunt 1538 1900 KSz SILESIA Racibórz 3.0 28.00 36.00 2 15.0 -1,60
119 II BARCZYK, Tadeusz 1372 1800 Olkusz 3.0 27.00 33.00 3 14.0 -0,80
120 II KARAMUCKI, Henryk 1348 1800 Polkowice 3.0 25.50 31.50 3 12.0 -0,70
121 II TOMCZYK, Ryszard 1303 1800 UKS TSz ZIELONI Zielonka 3.0 25.00 31.50 3 14.0 -0,24
122 II MATULKA, Franciszek 0 1800 CKR SSz Grójec 3.0 19.50 26.50 3 10.0 (1199)
123 II SZOPA, Andrzej 1094 1800 Warszawa 3.0 17.50 24.00 3 8.0 0,46
124 II BUDNIK, Kazimierz 1171 1800 BKS CHEMIK Bydgoszcz 3.0 17.00 23.00 2 8.0 -1,59
125 I RADWAN, Jan 1504 2000 Ponikiew 2.5 31.50 41.00 2 14.5 -1,84
126 II SZYMIK, Antoni 1392 1800 StI EUROBESKIDY Łodygowice 2.5 28.50 36.00 2 14.5 0,05
127 II BALCERCZAK, Ewa 1408 1600 KSGU TĘCZA Krosno Odrzańskie 2.5 27.50 35.50 2 13.5 -0,44
128 IV PIECZYRAK, Teresa 0 1250 Katowice 2.5 20.50 27.50 1 7.0 (1060)
129   ŁAPIŃSKI, Marian 0 1000 PCSzN IDEA Świebodzin 2.0 26.00 35.00 1 12.0 (1135)
130   TOMASZEWSKI, Konrad 0 1000 Zgorzelec 2.0 23.50 30.50 1 8.0 (1019)
131 II SZYNWELSKI, Ryszard 1227 1800 BKS CHEMIK Bydgoszcz 2.0 23.50 29.00 2 7.0 -1,90
132 II OSTROWSKI, Michał 1199 1800 Łańcut 2.0 23.00 28.00 2 8.0 -0,84
133   SMATLIK, Krzysztof 0 1000 Oczko k/Koziegłowy 2.0 22.50 28.50 1 9.0 (709)
134 III BURAWA, Adolf 1005 1600 Simoradz 1.5 25.00 32.50 1 7.0 0,17
135   PYREK, Roman 0 1000 Zgorzelec 1.0 19.50 25.00 0 6.0 (583)
136 I STANISŁAWOWICZ, Jan 1924 2000 MKSŁ KONRADIA Gdańsk 0.0 21.00 27.00 0 0.0 0,00
Standings - round 9 Print

Forum najnowsze posty

  • Brak postów do publikacji.

Logowanie

Facebook

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław