Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18, 22-30.03.2014r.

Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18
Jastrzębia Góra, 22-30.03.2014r.

Aleksandra Dadełło Mistrzynią Polski , a Przemysław Piotrowski z brązowym medalem!

Filip Cukrowski (Brzeg Dolny) - brązowy medal MPJ do lat 18.

Strona Mistrzostw |  Dziewczęta do lat 16 | Chłopcy do lat 16 | Dziewczęta do lat 18 | Chłopcy do lat 18

30 marca zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18 w Jastrzębiej Górze.

Klasę w tym turnieju pokazała zawodniczka wrocławskiej Polonii Aleksandra Dadełło, wygrywając w kategorii dziewcząt do lat 16 i zdobywając tytuł Mistrzyni Polski. Los bywa okrutny dla faworytów turnieju. Mariola Woźniak (KSz Polonia Wrocław), która była typowana na kandydatkę do tytułu, zajęła dopiero 7 miejsce. Dobry występ zaliczyła w tym turnieju Katarzyna Dwilewicz (KSz Polonia Wrocław), zajmując 9 miejsce. Wysokie 12 miejsce zajęła również Helena Sękowska (MUKS MDK Śródmieście Wrocław).

W kategorii chłopców do lat 16 najlepiej z Dolnoślązaków wypadł Przemysław Piotrowski (KSz Polonia Wrocław), zajmując III miejsce!. V miejsce zajął – odkrycie turnieju - Krzysztof Kanicki (MUKS MDK Fabryczna Wrocław)

W rywalizacji dziewcząt do lat 18 nasze reprezentantki zagrały przyzwoicie. Radosława Lascar, Joanna Korpalska (obie MUKS MDK Śródmieście Wrocław) i Natalia Rogacka (MUKS MDK Fabryczna Wrocław) zajęły odpowiednio: 16, 17 i 18 miejsce.

Komil Khamidov (KSz Polonia Wrocław) wywalczył najwyższe, 18 miejsce wśród chłopców w kategorii do lat 18. Warto zaznaczyć iż brązowy medal zdobył Filip Cukrowski (aktualnie UKS Rodło Opole),  który stanowi podporę Wołowskiego Klubu Szachowego (pierwsza deska) i regularnie startuje w III Dolnośląskiej Lidze Szachowej.

Gratulacje należą się wszystkim szachistom z Dolnego Śląska grającym w MPJ. Liczymy na kolejne sukcesy w ich wykonaniu!

___

Krótkiego wywiadu udzielił nam Przemysław Piotrowski (Polonia Wrocław)

1. Czy zdobycie brązowego medalu MP to Twój największy sukces?
Tak, zdobycie medalu jest moim największym sukcesem.

2. Czy od poczatku liczyłeś na medal MP?
Nie, podszedłem do turnieju na luzie. Z czasem jak zacząłem wygrywać uwierzyłem w medal.

3. Który pojedynek MP był dla Ciebie najtrudniejszy?
Najtrudniejszą partią była ta w ostatniej rundzie z Krzysztofem Kanickim o medal. Graliśmy 5 godzin i w końcu go pokonałem...

4. Z kim trenujesz? Jak wygladały Twoje przygotowania do MP?
Przygotowywał mnie p. Mirosław Perdek na zajęciach finansowanych przez klub. Sam oczywiście też trenowałem.

5. Gdzie się aktualnie uczysz?
Na co dzień w gimnazjum 13 w klasie o profilu mat-fiz, a szachy trenuję w klubie Polonia Wrocław na zajęciach cotygodniowych.

___

Mistrzostwa Polski osiągnęły półmetek. Po piątej rundzie najlepszą sytuację mamy w grupie D16. Polonistki: Mariola Woźniak, Aleksandra Dadełło i Katarzyna Dwilewicz stanowią czołówkę turnieju. Mariola bez porażki zajmuje drugie miejsce. W grupie C16 też rewelacyjnie! Na trzecim miejscu Przemysław Piotrowski (KSz Polonia Wrocław) a na piątym Krzysztof Kanicki (MUKS MDK Fabryczna Wrocław), który nawet po 3 rundzie był liderem. Nieco gorzej w grupach starszych. W D18 najlepsza Dolnoślązaczka Radosława Laskar (MUKS MDK Śródmieście Wrocław) na miejscu 19, a w grupie C18  Komil Khamidow (KSz Polonia Wrocław) na miejscu 14.

___

Po dwu rundach mieliśmy kilka spektakularnych sukcesów! Katarzyna Dwilewicz (Polonia Wrocław) w grupie D16 pokonała w drugiej rundzie jedną z faworytek Ewę Harazińską i ma komplet punktów.

Niezły początek ma też Krzysztof Kanicki (MUKS MDK Fabryczna Wrocław), który z dwoma zwycięstwami na miejscu drugim.

___

Dolny Śląsk reprezentują:

- dziewczęta do lat 16:

WCM WOŹNIAK Mariola - KSz Polonia Wrocław (turniejowa jedynka!)