Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 - 2-9.03.2014r.

Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10
Jastrzębia Góra, 2-9.03.2014r.

Zakończyły się Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10. Dolnoślązacy bez medali. To był pierwszy tegoroczy turniej rangi Mistrzostw Polski.

STRONA MISTRZOSTW | WYNIKI DZIEWCZĘTA | WYNIKI CHŁOPCY | TRANSMISJA | GALERIA

Najlepszym chłopcem z naszego województwa okazał się Michał Fiedorek (ASSz Miedź Legnica), który zajął 22 miejsce.  Wrocławscy poloniści na miejscach 42-44 – kolejno:  Cyprian Ziółkowski, Wiktor Smyka, Jakub Dołharz.  Trener polonistów Tomasz Motyl oceniał (za www.polonia.wroclaw.pl) swoich zawodników:  Niestety, w MP o bardzo wyrównanym, silnym poziomie grają po raz pierwszy, dodatkowo w ostatnim okresie czasu rozegrali bardzo niewiele długich partii w szachach klasycznych. Może dlatego wyniki są w kratkę.

Najlepiej zaprezentowała się Basia Dadełło (KSz Polonia Wrocław), która zajęła 13 miejsce. Nie poszczęściło się Hani Frej (MUKS MDK Śródmieście Wrocław) - tym razem 19 miejsce. Tu warto zaznaczyć, że nasz region reprezentowała liczna grupa młodszych dziewczynek, wśród których obiecujące występy zanotowały: Martyna Jedrzejko (WKSz Hetman Wrocław – 9 wśród dziewięciolatek) i Oliwia Ścisła (MUKS MDK Śródmieście Wrocław – 2 miejsce wśród ośmiolatek). Przypomnijmy, że w tej grupie młodszych dziewcząt są jeszcze siostry Matra (34 miejsce – 11 wśród dziewięciolatek) i Ania Krzyżosiak  - obie AZS Politechnika Wrocławska - oraz Dobromiła Szewc (MKS Rokita Brzeg Dolny), które w przyszłym roku  bez wątpienia mają szansę uplasować się w czołówce zmagań młodzików.

Zawody sędziowali Dolnoślazacy IA Aleksander Sokólski (główny) i Piotr Klukiewicz (rundowy).

 ___

Przed ostatnią rundą Dolnoślązacy niestety bez szans na medale. Niemniej waleczności naszej reprezentacji nie można odmówić. Najlepsi chłopcy: Wiktor Smyka i Michał Fiedorek zgromadzili po 4 punkty. Wśród dziewcząt Basia Dadełło z 5,5 pkt. na 8 pozycji.

___

Trzeci dzień zmagań był jedynym dniem, w którym rozegrano dwie rundy. Z kompletem punktów zakończyła go Hania Frej i wciąż z Basią Dadełło stanowią ścisłą czołówkę dziewczęcego turnieju.

___

Początek mistrzostw dla Dolnoślązaków nie był zbyt udany. Po II rundzie z kompletem punktów tylko Basia Dadełło (KSz Polonia Wrocław). Nieźle spisuje się też Michał Fiedorek (AZSz Miedź Legnica), który zdobył 1,5 punktu.

 

___ 

 W Jastrzębiej Górze Dolny Śląsk reprezentują:

- dziewczęta rocznika 2004:
II FREJ, Hanna 1374 (Elo) MUKS MDK Śródmieście Wrocław
II DADEŁŁO, Barbara 1173 (Elo) KSz Polonia Wrocław

oraz liczna grupa młodszych dziewczynek:
II JĘDRZEJKO, Martyna 1600 WKSz  HETMAN Wrocław 2005
II KRZYŻOSIAK, Marta 1400 KS AZS Politechnika Wrocław 2005
III KRZYŻOSIAK, Anna 1400 KS AZS Politechnika Wrocław 2005
III SZEWC, Dobromiła 1400 MKS Rokita Brzeg Dolny 2005
III ŚCISŁA, Oliwia 1400 MUKS MDK Śródmieście Wrocław 2006

- chłopcy rocznika 2004:
II SMYKA, Wiktor DS 1235 (Elo) KSz Polonia Wrocław
II FIEDOREK, Michał 1800 ASSz Miedź Legnica
II DOŁHARZ, Jakub DS 1800 KSz Polonia Wrocław
II ZIÓŁKOWSKI, Cyprian 1800 KSz Polonia Wrocław

STRONA MISTRZOSTW | WYNIKI DZIEWCZĘTA | WYNIKI CHŁOPCY

Trzymamy kciuki i powodzenia!

Forum najnowsze posty

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław