XXIX Arcymistrzowski Turniej Kołowy o Puchar Wojewody, Legnica

Zdjęcie

Zwycięstwem arcymistrza Andrieja Maksimienki z Ukrainy zakończył się XXIX Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Wojewody Dolnośląskiego.
W zawodach rozegranych w Legnicy wystartowało 10 zawodników z Ukrainy,Czech,Turcji,Finlandii oraz Polski,w tym 3 arcymistrzów.
GM Maksimienko zdobył 6 pkt w 9 partiach i wyprzedził lepszą wartościowością drugiego arcymistrza Vladimira Małaniuka również z Ukrainy. Na trzecim miejscu uplasował się reprezentujący ASSZ Miedź Legnica Czech Pavel Simacek z dorobkiem 5,5 pkt. Miał ogromne szanse na zwycięstwo w turnieju i normę arcymistrzowską ale na finiszu nieoczekiwanie przegrał z debiutującym w tych zawodach kolegą klubowym Piotrem Sabukiem. Występ młodego wychowanka Miedzi należy ocenić bardzo pozytywnie ,gdyż zdobył 3,5 pkt remisując z dwoma arcymistrzami.
Na zakończenie zawodów została rozegrana przez Pana Wojewodę Aleksandra Marka Skorupę symultana szachowa dla VIP-ów, w której to Pan Wojewoda wykazał się znakomitymi umiejętnościami gry na 64-polach.Szczegółowe wyniki na stronie pucharwojewody.legnica.pl. Zwycięzcy oprócz nagród pieniężnych otrzymali puchary ufundowane przez Pana Wojewodę,Prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego oraz Starostę Legnickiego Jarosława Humennego.
Kolejny jubileuszowy XXX turniej organizowany przez ASSZ Miedź Legnica już z rok w listopadzie.