1 RUNDA - III Dolnośląska Liga Szachowa - 2013-10-20

Dolny Śląsk 2013-10-20 | 3liga.dzszach.pl
I runda

 Mamy rozstrzygnięcia I rundy! Ubiegłoroczny tryumfator remisuje z drużyna z Radkowa. MKS Pogoń Oleśnica wygrywa najwyżej i zostaje liderem! 

MUKS MDK Śródmieście Wrocław 2,5 - 2,5 UKS GIECEK Radków
KSz Polanica Zdrój 2,0 - 3,0 UKS Debiut Przedwojów
GLKS Goniec Żarów 1,0 - 4,0 MKS Pogoń Oleśnica
WKSz Wołów 3,0 - 2,0 LZS MEWA Goliszów 
WOK Wałbrzych 3,0 - 2,0 MGLKS Parnas Oława
WKSz GANT HETMAN Wrocław 3,0 - 2,0 MUKS MDK Fabryczna Wrocław

Zdjęcie: Mecz WOK Wałbrzych - MGLKS Parnas Oława (fot.P.Kowalczyk)

 Wiesław Janocha - trener Śródmieścia komentuje:

 W I rundzie zmierzyły się dwie najlepsze drużyny ubiegłorocznych rozgrywek MUKS MDK Śródmieście Wrocław i GIECEK Radków. Tym razem zdecydowanym faworytem wydawała się doświadczona drużyna z Radkowa, która na każdej szachownicy miała przewagę rankingu. Ponadto Śródmieście znacznie odmłodziło skład - nie grają w tym sezonie dotychczasowi liderzy drużyny Filip Dowgird i Bartek Mondrzycki oraz Michał "Dziku" Dzikowski - skutkiem czego w I rundzie większość zespołu po raz pierwszy występowała w 3 lidze.
Mecz rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniami zaciętymi pojedynkami na wszystkich deskach, a po prawie trzech godzinach gry GIECEK odniósł pierwsze zwycięstwo:na 3. szachownicy: doświadczony Dariusz Gromczak pokonał debiutującą w 3. lidze Asię Korpalską.
Potem zaczęły się niespodzianki, najpierw kolejny debiutant Franek Sernecki pokonał na 4. szachownicy Marcina Szydełkę wyrównując wynik meczu, potem Witek Oszczanowski na 1. szachownicy zremisował końcówkę z bardzo silnym Bartoszem Siembabem, a na koniec trzeci debiutant Michał Wróbel pokonał Kazimierza Szydełkę wyłączając z gry jego gońca i króla. W tym momencie wynik meczu brzmiał 2,5:1,5 dla Śródmieścia i grali jeszcze na 2. desce Jakub Chmielewski i Paweł Łaszewicz. Przewagę piona w końcówce miał grający białymi Paweł Łaszewicz, a pewną rekompensatą za braki materialne była para gońców u Kuby i osłabiona pozycja białego monarchy. Po długiej walce - w sumie prawie 5-godzinnej - białym udało się zrealizować przewagę wykorzystując taktyczne możliwości skoczków i doprowadzić do zwycięstwa w partii i remisu w meczu.
Śródmieście - GIECEK  2,5:2,5
Dodam jeszcze, że mecz odbył się w 13 gimnazjum przy Kongresie Zukertorta, a sędzią był Wiesław Janocha.


Za najciekawsza partię tej rundy - wg wskazań forumowiczów dzszach.pl - należy uznać:

Forum najnowsze posty

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław