Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w szachach klasycznych - 21-22.09.2013r.

Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w szachach klasycznych
21-22.09.2013r.
 

21 i 22 września 2013 r. najmłodsi szachiści walczyli w Mistrzostwach Dolnego Śląska. Turniej rozegrany w 10 kategoriach wiekowych. Na starcie stanęło 148 zawodników. Zwycięzcy grup otrzymali puchary, a uplasowani na 2-3 miejscu medale.

W grupach dziewcząt zwyciężyli: do lat 9 - Hanna Frej (Śródmieście Wrocław), do lat 11- Aleksandra Czarnecka (UKS Bogatynia), do lat 13 – Zofia Frej (Śródmieście Wrocław), do lat 15 – Katarzyna Dwilewicz (Polonia Wrocław), do lat 17 – Joanna Korpalska (Śródmiescie Wrocław).

W grupach chłopców: do lat 9 – Michał Fiedorek (Miedź Legnica), do lat 11 – Adam Kawaler (Śródmieście Wrocław, do lat 13 – Michał Hołownia (Śródmieście Wrocław), do lat 15 – Krzysztof Kanicki (Fabryczna Wrocław), do lat 17 – Witold Oszczanowski (Śródmieście Wrocław).

Gratulujemy!

KOMUNIKAT | GALERIA 

Serwisy turniejowe

DZIEWCZĘTA do 9 lat,   DZIEWCZĘTA do 11 lat,   DZIEWCZĘTA do 13 lat,   DZIEWCZĘTA do 15 lat,   DZIEWCZĘTA do 17 lat

CHŁOPCY do 9 lat,     CHŁOPCY do 11 lat,     CHŁOPCY do 13 lat,     CHŁOPCY do 15 lat,     CHŁOPCY do 17 lat

Nagrody

Zwycięzcy grup otrzymali puchar, medal i dyplom, zawodnicy z miejsce II – III medale i dyplomy. Dodatkowo rozdano nagrody rzeczowe i finansowe dla najlepszych zawodników w poszczególnej kategorii wiekowej. 

Akcja Kadry Wojewódzkiej Młodzików

Udział w Mistrzostwach Dolnego Ślaska Juniorów jest elementem przygotowań Kadry Wojewódzkiej Młodzików. Udział kadrowiczów nie jest obowiązkowy.
Zawodnicy kadry, który będą nocowali w Żarowie, otrzymają obiad i zwrot kosztów pobytu. Szczegóły przekaże trener kadry J.Żeberski po ustaleniu liczby startujących zawodników.

Eliminacje do Mistrzostw Niemiec do lat 8

Zawodnicy grający w grupie do lat 9 - chłopiec i dziewczynka do lat 8 (ur. 2005 i młodsi) - zakwalifikuja się na wyjazd do Sebnitz w dniach 27.10-02.11.2013 (udział na koszt Saksońskiego Związku Szachowego) na Międzynarodowe Mistrzostwa Niemiec do lat 8.
Dotychczas zakwalifikowali się (najlepsi dolnoślązacy):
- z Pucharu Polski do lat 8 (Martyna Jędrzejko i Michał Strugarek),
- z Memoriału Błaszczaka (Dobromiła Szewc i Filip Nowak).

Uwaga! Bezpośrednio po zakończeniu ostatniej partii w grupie do lat 9, podczas MDŚJ w Żarowie, odbędzie się zebranie organizacyjne rodziców dzieci wyjeżdżających na turniej do Sebnitz (z udziałem trenerów, przedstawicieli DZSzach i klubów).

Forum najnowsze posty

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław