Skład ekipy z Dolnego Śląska na wyjazd do Sebnitz 28.10-3.11.2012.

Podczas Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorów w szachach klasycznych w Żarowie 22-23.09.2012 wyłoniona została ostatnia para reprezentantów Dolnego Śląska do udziału w Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec do lat 8 w Sebnitz 28.10-3.11.2012 - Weronika Szachniewicz (ASSz Miedź Legnica) i Wiktor Smyka (KSz Polonia Wrocław). Wcześniej w Mistrzostwach Polski do lat 8 w Szczyrku awans zdobyli Barbara Dadełło i Grzegorz Kraszewski (oboje KSz Polonia Wrocław), zaś z grupy Smerfów Memoriału Błaszczaka zakwalifikowali się: Jakub Dołharz (GLKS Goniec Żarów) i Hanna Frej (MUKS MDK Śródmieście Wrocław).

Okazało się jednak, że z wyjazdu zrezygnowała Barbara Dadełło, więc z powodu małej rywalizacji w tej grupie wiekowej wśród dziewcząt na Dolnym Śląsku w bieżącym roku, na zwolnione miejsce powołany został Cyprian Ziółkowski (KSz Polonia Wrocław), który był trzeci wśród chłopców z Dolnego Śląska do lat 8 zarówno w klasycznych MDŚJ w Żarowie, jak i w grupie Smerfów Memoriału Błaszczaka.

Nastąpiła jeszcze jedna zmiana w składzie naszej ekipy - na miejsce Weroniki Szachniewicz, która w Żarowie zajęła dopiero 9 - przedostanie miejsce - wśród dziewcząt do lat 9, powołany został (na wniosek trenera ASSz Miedź Legnica Piotra Kowalaka) Michał Fiedorek (ASSz Miedź Legnica), który był trzeci wśród chłopców z Dolnego Śląska na Mistrzostwach Polski do lat 8 w Szczyrku.

Do Sebnitz pojedzie ostatecznie aż 5 chłopców i zaledwie 1 dziewczynka. Trenerem ekipy mianowany został Tomasz Motyl, zaś kierownictwo naszej reprezentacji zostało podzielone pomiędzy Pana Dołharza (sprawy organizacyjne) i Pana Smykę (kontakty z gospodarzami turnieju ze względu na znajomość języka niemieckiego). 

Międzynarodowe Mistrzostwa Niemiec do lat 8

Aktualna lista startowa - Sebnitz 2012

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław