Mistrzostwa Dolnego Śląska w szachach klasycznych P'60 Żarów 17-18.09.2011

Zakończyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w szachach klasycznych P'60 w Żarowie 17-18.09.2011.

D-9 dziewczęta do 9 lat (2002 i młodsze) - serwis turniejowy 1. Maria Elena LASCAR (ASSz Miedź Legnica) 2. Alicja KALINOWSKA (KSz Polonia Wrocław) 3. Ewa WŁODARSKA (DZSzach - Chocianów)

C-9 chłopcy do 9 lat (2002 i młodsi) - serwis turniejowy 1. Adam KAWALER (MUKS MDK Śródmieście Wrocław) 2. Radosław DYTMAN (MUKS MDK Fabryczna Wrocław) 3. Łukasz LIPSKI (KSz Polonia Wrocław)

D-11 dziewczęta do 11 lat (2000 i młodsze) i D-13 dziewczęta do 13 lat (1998 i młodsze) - serwis turniejowy D-11 1. Anna KARYKOWSKA (ASSz Miedź Legnica) 2. Patrycja SZULC (KSz Polonia Wrocław) 3. Karolina KALINOWSKA (KSz Polonia Wrocław)   D-13 1. Gabriela MACIAK (ASSz Miedź Legnica) 2. Agnieszka BEBEL (KSz Polonia Wrocław) 3. Helena SĘKOWSKA (MUKS MDK Śródmieście Wrocław)

C-11 chłopcy do 11 lat (2000 i młodsi) - serwis turniejowy  1. Krzysztof ŁUKASIEWICZ (KSz Polonia Wrocław) 2. Michał WRÓBEL (MUKS MDK Fabryczna Wrocław) 3. Franciszek SERNECKI (MUKS MDK Śródmieście Wrocław)

C-13 chłopcy do 13 lat (1998 i młodsi) - serwis turniejowy 1. Krzysztof KANICKI (MUKS MDK Fabryczna Wrocław) 2. Tomasz JANKOWIAK (TMS 64 Polkowice) 3. Kamil NOWAK (Wołowski Klub Szachowy)

D-15 dziewczęta do 15 lat (1996 i młodsze) i D-17 dziewczęta do 17 lat (1994 i młodsze) - serwis turniejowy D-15 1. Radosława LASCAR (ASSz Miedź Legnica) 2. Natalia ROGACKA (UKS Ogniwo Legnica) 3. Urszula GROCHOCIŃSKA (KSz Polonia Wrocław)   D-17 1. Dominika STARCZEWSKA (UKS SP3 w Bogatyni) 2. Marta WOLSKA (MUKS MDK Śródmieście Wrocław) 3. Natalia MIELNIK (KSz GAMBIT MDK Świdnica)

C-15 chłopcy do 15 lat (1996 i młodsi) - serwis turniejowy 1. Przemysław BOROWSKI (GLKS Goniec Żarów) 2. Damian DANIEL (GLKS Goniec Żarów) 3. Witold OSZCZANOWSKI (MUKS MDK Śródmieście Wrocław)

C-17 chłopcy do 17 lat (1994 i młodsi) - serwis turniejowy 1. Paweł STANKIEWICZ (KSz Polonia Wrocław) 2. Aleksander ŁUKASIEWICZ (KSz Polonia Wrocław) 3. Michał DZIKOWSKI (MUKS MDK Śródmieście Wrocław)

 

 

 

Lp. Klub L.Zaw. C9 C11 C13 C15 C17 D9 D11-13 D15-17 SUMA Średnia
1 MUKS MDK Śródmieście Wrocław 18 9,0 16,5 7,0 4,5 4,5 7,0 8,0 16,0 72,5 4,0
2 KSz Polonia Wrocław 15 13,5 16,5 4,5 - 11,0 10,0 13,0 4,0 72,5 4,8
3 UKS SP3 w Bogatyni 17 7,0 5,5 3,0 3,5 8,0 15,0 8,5 6,0 56,5 3,3
4 MUKS MDK Fabryczna Wrocław 14 21,5 13,0 13,0 4,5 - 2,0 - - 54,0 3,9
5 ASSz Miedź Legnica 11 11,0 8,5 - 3,5 - 6,5 11,5 5,0 46,0 4,2
6 GLKS Goniec Żarów 10 7,5 3,5 6,5 12,0 - 4,0 - - 33,5 3,4
7 UKS Giecek Radków 7 - 14,5 4,0 - - - 1,0 - 19,5 2,8
8 MKS Rokita Brzeg Dolny 6 2,5 5,5 3,5 3,0 - 4,5 - - 19,0 3,2
9 KSz GAMBIT MDK Świdnica 8 4,0 6,5 - - - 6,0 - 2,0 18,5 2,3
10 UKS Szach-Mat Syców 7 3,0 - 1,5 - 12,5 - - - 17,0 2,4
11 MGLKS Parnas Oława 3 - 3,5 8,5 - - - - - 12,0 4,0
12 Chocianów 3 - 3,5 - - - 5,0 - 1,0 9,5 3,2
13 TMS 64 Polkowice 2 - - 5,0 4,0 - - - - 9,0 4,5
14 WKSz GANT HETMAN 2 5,0 - - - - - - 3,5 8,5 4,3
15 KS Polanica-Zdrój 2 - 4,5 - - 2,0 - - - 6,5 3,3
16 KSz Caissa Złoty Stok 1 5,0 - - - - - - - 5,0 5,0
17 Wołowski Klub Szachowy 1 - - 5,0 - - - - - 5,0 5,0
18 UKS Ogniw Legnica 1 - - - - - - - 4,5 4,5 4,5
19 TSZD Dwie Wieże Dzierżoniów 1 - - - - 4,0 - - - 4,0 4,0
20 KSz Jelonka Jelenia Góra 1 - - - - - 3,0 - - 3,0 3,0
21 MOK Budoprojekt Głogów 1 - 2,5 - - - - - - 2,5 2,5
22 Przemków 1 - - 1,5 - - - - - 1,5 1,5
  Liczba zawodników 132                    

 

KOMUNIKAT:

 

MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA JUNIORÓW

W SZACHACH KLASYCZNYCH P'60

Żarów, 17-18.09.2011

 

1. Organizatorzy i adresy:

• Dolnośląski Związek Szachowy

• Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie

• Klub szachowy Goniec Żarów

 

2. Termin i miejsce rozgrywek: 17-18.09.2011r, (sobota-niedziela)

 

Hala Sportowa Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A.

 

3. Uczestnictwo: W mistrzostwach mają prawo udziału zawodnicy zrzeszeni w klubach szachowych Dolnego Śląska oraz niezrzeszeni szachiści będący mieszkańcami Dolnego Śląska, startujący w następujących grupach wiekowych:

 

D-9 dziewczęta do 9 lat (2002 i młodsze)

C-9 chłopcy do 9 lat (2002 i młodsi)

D-11 dziewczęta do 11 lat (2000 i młodsze)

C-11 chłopcy do 11 lat (2000 i młodsi)

D-13 dziewczęta do 13 lat (1998 i młodsze)

C-13 chłopcy do 13 lat (1998 i młodsi)

D-15 dziewczęta do 15 lat (1996 i młodsze)

C-15 chłopcy do 15 lat (1996 i młodsi)

D-17 dziewczęta do 17 lat (1994 i młodsze)

C-17 chłopcy do 17 lat (1994 i młodsi)

 

Zagranie w starszej grupie wiekowej (bądź dziewczyny u chłopaków) wymaga wcześniejszej akceptacji wiceprezesa ds. młodzieżowych (lub - w zastępstwie w przypadku braku kontaktu - trenera kadr wojewódzkich).

 

Każdy z uczestników winien być pod opieką rodzica lub przedstawiciela klubu pod rygorem nie dopuszczenia do mistrzostw.

 

4. Wpisowe: 20 zł płatne na miejscu.

 

5. Zgłoszenia:

 

Internetowe formularze online w serwisach turniejowych lub do sędziego głównego Rafała Siwika

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub SMS 78 3333 900 z podaniem: imienia, nazwiska, daty urodzenia, kategorii szachowej, klubu lub miejscowości.

W przypadku rezygnacji z udziału prosimy o zgłaszanie tego faktu do sędziego głównego.

 

Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Klasycznych - Grupa C 11 
Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Klasycznych - Grupa C 13 
Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Klasycznych - Grupa C 15 
Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Klasycznych - Grupa C 17 
Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Klasycznych - Grupa C 9 
Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Klasycznych - Grupa D 11 
Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Klasycznych - Grupa D 13 
Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Klasycznych - Grupa D 15 
Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Klasycznych - Grupa D 17 
Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Klasycznych - Grupa D 9 

 

 

6. System rozgrywek, tempo gry:

 

6.1. Mistrzostwa rozegrane zostaną systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. W grupach mniejszych niż 10 zawodników system rozgrywek ustali sędzia główny. W przypadku małej liczby uczestników w poszczególnych grupach wiekowych, sędzia główny może połączyć sąsiednie grupy wiekowe.

 

6.2. Tempo gry: w zależności od ilości posiadanych zegarów elektronicznych sędzia główny przed rozpoczęciem turnieju zadecyduje o tempie gry 30 min+30 s. lub 60 minut na partię dla zawodnika z preferencją dla grup najstarszych.

 

6.3. W zawodach obowiązuje zakaz składania propozycji remisowych i przyjmowania ich przed wykonaniem pierwszych 30 posunięć.

 

6.4. O kolejności zajętych miejsc decyduje suma zdobytych punktów, a w przypadku równości, punktacja pomocnicza, w następującej kolejności: system Buchholtza uśredniony, system Buchholza pełny, progress, liczba zwycięstw. W turnieju kołowym: Berger, Koya, liczba zwycięstw, bezpośrednie pojedynki, losowanie.

 

6.5. Zawodnik może się spóźnić na rundę maksymalnie 15 min., na rundę V - 30 minut – decyduje czas który upłynął na zegarze.

 

6.6. Zawodnicy, którzy grali swoje partie pełne 2 godziny mają prawo do 5 min. przerwy.

 

6.7. W mistrzostwach będzie prowadzona klasyfikacja klubowa, w której będą sumowane punkty wszystkich zawodników danego klubu, w przypadku równej ilości decyduje większa liczba zawodników danego klubu.

 

7. Harmonogram turnieju.

 17.09.2011 sobota

9:00 - 9.40 - Przyjęcie uczestników (potwierdzenie udziału)

9.55 Uroczyste otwarcie mistrzostw

10.00 - 12.00 I runda

12.00 - 14.00 II runda

14.00 - 15.00 przerwa obiadowa;

15.00 - 17.00 III runda

17.00 - 19.00 IV runda 

 18.09.2011 niedziela

9.00 - 11.00 V runda

11.00 - 13.00 VI runda

13.00 - 14.00 przerwa

14.00 - 16.00 VII runda

16.30 - Uroczyste zakończenie mistrzostw 

 

8. Nagrody:

 

Zwycięzcy poszczególnych grup otrzymują puchar, medal i dyplom.

Zawodnicy z miejsc II-III medale i dyplomy.Dodatkowo dla zawodników z miejsc I-III przewidziane są nagrody pieniężne.

Szczegółowy fundusz nagród podany będzie podczas turnieju. Najlepszy zawodnik i najlepsza zawodniczka do lat 8 (z grup do lat 9) zdobywają prawo do wyjazdu do Sebnitz.

Zgodnie z Regulaminem powoływania kadr wojewódzkich, wyniki tych zawodów mają istotne znaczenie przy powoływaniu tych kadr.  

9. Zakwaterowanie i wyżywienie we własnym zakresie.

 

W trakcie trwania mistrzostw (sobota, niedziela) istnieje możliwość wykupienia obiadów na stołówce w Gimnazjum (200 m obok sali gry) w cenie 10 zł za zestaw (zupa + drugie danie). Zamówienia wraz z opłatą za obiady przyjmowane będą w sobotę do momentu rozpoczęcia I rundy.

 

Zakwaterowanie w Żarowie:

 

"ŻAR-MED", ul. Słowackiego 6, 58-130 Żarów, www.zar-med.pl , tel/fax 74/ 858 03 99

 

Dla osób biorących udział w Mistrzostwach zakwaterowanie wraz ze śniadaniem i kolacją wynosi 65 zł od osoby za dobę (pokoje 3-4 osobowe). Prosimy o rezerwację miejsc najpóźniej do dnia 12.09.2011 /należy podać, że bierze się udział w Mistrzostwach/.

 

10. Sprawy organizacyjne i inne:

- sprzęt szachowy zapewnia organizator.

- ostateczna interpretacja komunikatu w sprawach sportowych należy do Wiceprezesa ds. młodzieżowych lub w jego zastępstwie do trenera kadry; w sprawach organizacyjnych należy do organizatora

- za ubezpieczenie i opiekę dzieci podczas turnieju odpowiadają rodzice lub opiekunowie,

- na hali będzie czynna kawiarnia

- kierownik turnieju: Artur Adamek, tel. 693 931 778 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Forum najnowsze posty

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław