Aktualności

Aktualności

Półkolonia Szachowa podczas Festiwalu Szachowego Adolfa Anderssena - Wrocław, 5-9.08.2019

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzieży na półkolonie szachowe podczas Festiwalu Szachowego Adolfa Anderssena. Uczestnictwo w półkolonii będzie połączone z uczestnictwem w GRRamy Kids Chess Cup – turnieju szachowym dla dzieci i młodzieży do lat 15. Poniżej publikujemy komunikat półkolonii. Więcej informacji – http://chessinwroclaw.pl/polkolonia-szachowa/ oraz mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

PÓŁKOLONIA SZACHOWA
Wrocław, 5-9. sierpnia 2019

Organizator
Fundacja im. Adolfa Anderssena

Termin: 5-9. sierpnia 2019

Miejsce: 
Zespół Szkół nr 14 – Wrocław Aleja Brücknera 10

Warunki uczestnictwa:
– Zgłoszenie do dn. 30.06.2019 mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
– Dostarczenie karty uczestnika wypoczynku
– Wpłata zaliczki (100zł) do dn. 5.07.2019

Koszt półkolonii: 450zł

Koszt półkolonii obejmuje:
• 9 godzin dziennie opieki nad dzieckiem
• Udział w turnieju szachowy „GRRamy Kids Chess Cup” 
• dwie wycieczki – do Hydropolis i ZOO
• dwie sesje warsztatów (roboty)
• wyżywienie (2 posiłki dziennie)
• zajęcia szachowe
• opiekę instruktorską
• ubezpieczenie NNW
• koszulkę turniejową

Kadra: Olga Lisowska, Michał Dzikowski

Ramowy program dnia
8:00 – 8:30 przyjmowanie dzieci
8:30 – 9:00 drugie śniadanie
9:30 runda turniejowa, analiza partii, zajęcia szachowe
12:30 obiad
13:30 wycieczki, warsztaty tematyczne lub gry integracyjne i sportowe 
16:30 – 17:00 odbiór dzieci

Mistrzostwa Dolnego Śląska w Blitzu- dodatkowe nagrody!

Przypominamy, że już w niedzielę w Psarach odbedą się Mistrzostwa Dolnego Śląska w Szachach Błyskawicznych. Dzięki współpracy ze Starostwem Trzebnickim nagrodzeni zostaną dodatkowo najlepszy zawodnik oraz junior z tego regionu. Obaj dostaną kartę podarunkową do sieci Empik o wartości 250zł . Uprawnieni do nagrody są zarówno mieszkańcy jak i reprezentanci klubów z powiatu. Zapraszamy do zgłoszeń, póki co na liście mamy prawie 60 osób w tym 2 arcymistrzów: Wojciecha Morandę i Marcina Tazbira!  

Lista Delegatów

W załaczniku publikujemy listę delegatów na Walne Zgromadzenie Delegatów DZSzach.

Załączniki:
Pobierz plik (Mandaty 2.pdf)Mandaty 2.pdf[ ]247 kB

Mistrzostwa Polski zakończone...Iweta Rajlich Mistrzynią Polski

W dniach 10-20.05.2019 na sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się LOTTO Indywidualne Mistrzostwa Polski oraz MOKATE Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach.

Szczególne powody do zadowolenia mieliśmy w drugim z tych turniejów. Zawodniczki Polonii Wrocław zdobyły 2 medale, w tym złoty Iwety Rajlich! Było to zwycięstwo zupełnie zasłużone, Iweta jako jedyna potrafiła zachować równą formę przez cały turniej. Ubiegłoroczna mistrzyni Jolanta Zawadzka tym razem nie trafiła tak bardzo z formą, wykazała się jednak mocną odpornością psychiczną i dzięki fantastycznemu finiszowi zdobyła brązowy medal! Najgorsze dla sportowca 4 miejsca zajęli Joanna Majdan (Wieża Pęgów) oraz Mateusz Bartel (Polonia Wrocław). Udany debiut w MP zaliczył Szymon Gumularz (również Polonia Wrocław), walcząc jak równy z równym z bardziej doświadczonymi rywalami i wygrywając między innymi z Bartoszem Soćko.

strona mistrzostw

wyniki LOTTO IMP
wyniki MOKATE IMPK

Czytaj więcej: Mistrzostwa Polski zakończone...Iweta Rajlich Mistrzynią Polski

Hetmany dla Wieży Pęgów i Fundacji im. Adolfa Anderssena!

W dniu 10 maja na ceremonii rozpoczęcia Indywidualnych Mistrzostw Polski rozdano tradycyjne nagrody "Hetmany" za rok 2018. Nasze wójewództwo uzyskało 2 wyróżnienia! Klubem roku została Wieża Pęgów, srebrny medalista Ekstraligi Seniorów, dwukrotny złoty medalista Drużynowych Mistrzostw Polski w Szachach Błyskawicznych oraz brązowy w DMP w Szachach Szybkich. Natomiast za organizację Drużynowych Mistrzostw Europy Seniorów Starszych nagrodzona została Fundacja im. Adolfa Anderssena w kategorii "Organizator Roku". Zachęcamy również do kibicowania naszym zawodnikom podczas Mistrzostw Polski. Nasze województwo reprezentują: 

LOTTO IMP: Mateusz Bartel, Daniel Sadzikowski, Szymon Gumularz (wszyscy Polonia Wrocław) 

MOKATE IMPK: Jolanta Zawadzka, Iweta Rajlich (obie Polonia Wrocław) Joanna Majdan (Wieża Pęgów) oraz Katarzyna Dwilewicz z Jeleniej Góry, która aktualnie reprezentuje zachodniopomorski klub HUSARIA  

Obraz może zawierać: 1 osoba

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław