Wyniki turniejów

2 msc Szymona Gumularza na Cracovii!

Zakończył się już 30 jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Szachowy "Cracovia". Tradycyjnie zgromadził on silną stawkę uczestników z arcymistrzami włącznie. Na 2 miejscu finiszował 19-letni IM Szymon Gumularz (Polonia Wrocłąw), który jest coraz bliżej uzyskania tytułu arcymistrza. Szymon zgromadził 7 pkt w 9 partiach. Z pozostałych dolnoślązaków najwyżej ukończył zawody IM Piotr Brodowski (Biały Król Wisznia Mała). Z 6 punktami na koncie finiszował na 10 miejscu. Do 7 rundy znakomicie spisywał się legniczanin Piotr Sabuk, niestety porażki w 2 ostatnich partiach zepchnęły go na 15 lokatę. Wyniki turnieju: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_4567/results.html?l=pl&tb=10_

Bardzo dobre występy dolnoślązaków w Jeseniku!

Spora grupa dolnośląskich zawodników wybrała się na rozgrywany w dniach 27-31.12.2019 Xmas Jesenik Open. W turnieju na dystansie 7 rund uczestniczyło 89 zawodników. Na 2 msc finiszował FM Filip Dowgird zdobywając 6 pkt i zyskując aż 20 oczek do rankingu elo. 5,5 pkt zdobył Michał Dzikowski (Biały Król Wisznia Mała) co wystarczyło do zajęcia 4 miejsca. Bardzo miłą niespodziankę sprawił również rozstawiony dopiero z 25 nr startowym Roman Pyka ( Kudowianka Kudowa Zdrój), który uzyskał 5 pkt i zajął wysokie 6 miejsce. Gratulujemy! http://chess-results.com/tnr502066.aspx?lan=3&art=1&rd=7&fbclid=IwAR0C_0hiXbr_jx5Smtc-2B9WBwsHJgBBZ37ghkYw2MZruhrM9iYREovEaIg

Marcin Tazbir Drużynowym Mistrzem Europy!

15 reprezentacji rywalizowało w rumuńskim Calesti w Drużynowych Mistrzostwach Europy Osób Niewidomych i Słabowidzących. Polacy po raz kolejny potwierdzili, że są w tej kategorii światową potęgą. Zdobyli złoty medal, do czego wydatnie przyczynił się GM Marcin Tazbir (Polonia Wrocław). Na pierwszej szachownicy Marcin uzyskał 7.5 pkt z 9 partii! Trenerem naszej reprezentacji był Janusz Żyła (Hetman Wrocław). Serdecznie gratulujemy!

Kamil Gałuszka i Aleksandra Czarniecka mistrzami Polski Amatorów!

W sobotę 12.10 w Pęgowie odbyły się IV Mistrzostwa Polski Amatorów w Szachach Błyskawicznych. Udział wzięło 112 zawodników, rywalizujących na dystansie 11 podwójnych rund. Zwyciężył reprezentujący Gambit MDK Świdnica Kamil Gałuszka, wyprzedzając reprezentanta gospodarzy i mistrza w szachach szybkich Jerzego Kubienia. Brązowy medal uzyskał Przemysław Szmitd (Gambit Świecie). Również wśród kobiet mistrzynią Polski została dolnoślązaczka, Aleksandra Czarniecka ( UKS SP 3 w Bogatyni). Na drugim miejscu uplasowała się Weronika Łęczek (Hetman Koronny Trzebinia), a na trzecim Anna Karykowska (Miedź Legnica). W pozostałych klasyfikacjach zwyciężyli:

Niepełnosprawni: Paweł Piekelny (OTSz Ostrów Wielkopolski)

Seniorzy: Jerzy Kubień (Wieża Pęgow)

Ranking 1601-1800: Paweł Perlicki (Polonia Wrocław)

Ranking 1401-1600 : Wiktor Lewandowski (Miedź Legnica)

Ranking do 1400: Kacper Werner (UKS SP 3 w Bogatyni)

Gratulujemy zwycięzcom i organizatorom kolejnego udanego turnieju w Pęgowie!

Dublet dolnośląskich drużyn w Zgierzu!

Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich padają łupem dolnośląskich drużyn! Wykorzystując nieco osłabiony skład Hetmana Katowice, medaliści ekstraligi tym razem zajmują najwyższe miejsca na podium! Zwycięża Wieża Pęgów w składzie: Wojciech Moranda, Peter Michalik, Filip Dowgird i Joanna Majdan. Srebro uzyskuje VOTUM SA Polonia Wrocław w zestawieniu: Oskar Wieczorek, Daniel Sadzikowski, Piotr Dobrowolski, Magdalena Harazińska. Na najniższym stopniu podium plasuje się Wrzos Międzyborów. Wielkie gratulacje dla naszych medalistów! Pełne wyniki: http://chessarbiter.com/turnieje/2019/tdr_4118/results.html?l=pl&tb=202_

Kamil Stachowiak wygrywa memoriał Łaszkiewicza

W silnej obsadzie odbył się dzisiaj w Centrum Aktywności Lokalnej Osiedli Zacisze, Zalesie i Szczytniki pierwszy memoriał wybitnego wrocławskiego trenera Jerzego Łaszkiewicza. W turnieju wystąpiło 2 arcymistrzów, Łotysz Toms Kantans i wrocławianin Oskar Wieczorek oraz paru mistrzów międzynarodowych. I to właśnie jeden z nich- Kamil Stachowiak okazał się zwyciezcą zawodów ze świetnym wynikiem 7.5/9. Tuż za nim finiszował już większy peleton, po 6.5 pkt uzyskali wspomniani arcymistrzowie oraz rewelacja turnieju- Dariusz Sycz. Najlepsza kobietą okazała się Anna Kantane ( 5.5 pkt i 8 miejsce). Dziękujemy organizatorom za uczczenie pamięci niezwykle zasłużonej osoby dla wrocławskich i dolnośląskich szachów!

Medale Dolnoślązaków na MPJ BiS w Rzeszowie!

Mistrzynią Polski w szachach błyskawicznych została Wiktoria Śmietańska (KSz Polonia Wrocław), która w grupie dziewcząt do lat 10 ponownie zdobyła komplet punktów! Wiktoria tym samym wygrała wszystkie partie na MPJ BiS 2019!!!