Artykuły

Piotr Murdzia mistrzem Polski w Solvingu!

W dniach 9-10.02 w klubie szachowym Hetman Wrocław odbyły się Mistrzostwa Polski w Rozwiązywaniu Zadań Szachowych. Wystartowało 18 zawodników, w tym aż 11 dolnoślązaków! Zgodnie z oczekiwaniami zwyciężył nasz "solvingowy superarcymistrz" Piotr Murdzia, reprezentujący Miedź Legnica. Na 90 możliwych punktów uzyskał aż 87,5! Kolejna miejsca na podium zajęli Kacper Piorun i Piotr Górski. Wśród dolnoślązaków poza mistrzem najlepsi okazali się kolejno Michał Luch, Paweł Stawarz (obaj Biały Król Wisznia Mała) i Rafał Guzewicz (MUKS MDK Śródmieście Wrocław). W klasyfikacji generalnej zajęli oni miejsca 7-9, a biorąc pod uwagę gościnny start dwóch Litwinów, 5-7 w Mistrzostwach Polski. Pełne wyniki:

Obraz może zawierać: 5 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i garnitur